Ruszanie językiem Xiao Qian – taniec języka

ruszanie jezykiem


Ok,dzisiaj mniej ambitnie, chociaż dosyć ciekawie, bo okazuje się, że do zdobycia popularności wcale nie potrzeba wiele.  Bo przykładowo dziewczyna o imieniu Xiao ze wschodnich Chin postanowiła pochwalić się światu swoim talentem. Opublikowała wideo, na którym widać,  jak młoda Chinka składa swój język na różne sposoby, a także wije nim na boki.
Od razu pojawiło się wiele pytań, dlaczego ja tak nie mogę. Proszę bardzo już wyjaśniamy.



Ruszanie językiem jest modne?

Ponoć tańca języka w niewielkim stopniu można się nauczyć, ale my zalecamy naukę języków, bo z tego na pewno będą większe profity na przyszłość. Wszystko rozchodzi się o mięśnie. Ruchy języka umożliwiają mięśnie, z których jest zbudowany, a pokrywa go błona śluzowa. W zasadzie język jest mięśniem. Biegasz, żeby mieć zgrabne nogi? Ćwiczysz wieczorami mięśnie brzucha? Tak samo możesz wytrenować swój język, ale nie gwarantuje to jego zwinności i giętkości, jak u bohaterki z filmiku.

Często zdarza się jednak, że wędzidełko podjęzykowe (to ta błona, którą język jest przytwierdzony do dołu jamy ustnej) jest zbyt krótkie. Fachowo nazywa się to zjawisko ankyloglosją, Ponadto język jako mięsień przyzwyczaił się do swojego położenia i uruchomienie go na nowo będzie trudniejsze i bardzo frustrujące.

Jeśli już posiadasz umięjętność wicia językiem ,to lucky You, bo w przeciwnym razie ćwiczenia niewiele pomogą.

Jeśli czasami masz ochotę na tak głupiutkie ciekawostki, subskrybuj nasz kanał, a na pewno nie będziesz się nudził.

Komentarze